Menu Zamknij

Od teraz zapłacisz BLIKIEM na stacjach PKN ORLEN

Zatankujesz i chcesz zapłacić za paliwo telefonem? Nic prostszego. Można już robić zakupy systemem płatności mobilnych BLIK na ponad 1,2 tys. stacjach własnych i prawie 100 stacjach franczyzowych PKN ORLEN w Polsce.

Nawiązanie współpracy między spółką Polski Standard Płatności, twórcą BLIKA, a PKN ORLEN to kolejny krok w kierunku rozszerzenia możliwości dokonywania zakupów przy użyciu tego systemu. Dziś z BLIKA może korzystać już 800 tysięcy osób. Za zakupy telefonem można zapłacić w ponad 100 tysiącach sklepów stacjonarnych, kawiarni i innych lokali oraz kilkudziesięciu tysiącach sklepów internetowych.

BLIKIEM można też wypłacać gotówkę z większości (11,5 tys.) bankomatów w Polsce (m.in. tych należących do Euronetu).

PKN ORLEN to jedna z największych firm i najbardziej rozpoznawalnych marek na krajowym rynku. Koncern posiada obecnie ponad 1,7 tys. stacji paliw w Polsce i przewiduje możliwość rozszerzenia tej usługi na kolejne obiekty własne oraz franczyzowe.

– Współpraca z ORLENEM niezwykle zwiększa zakres możliwości BLIKA. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tego, że największa polska firma wdrożyła nasze rozwiązanie płatnicze, widząc w tym korzyści biznesowe i olbrzymi potencjał rozwoju mobilnego handlu. Nie chodzi tylko nową metodę płatności, ale o wygodę i prostotę rozwiązań mobilnych. Dziś wystarczy mieć smartfon z zainstalowaną aplikacją swojego banku, partnera systemu BLIK i śmiało można wypłacić gotówkę w potrzebie chwili lub właśnie zapłacić za paliwo na stacjach ORLEN. Technologia stale się rozwija i dostosowuje się do potrzeb rynku oraz do potrzeb użytkowników, którzy poszukują rozwiązań najbardziej praktycznych – mówi Grzegorz Długosz, prezes Polskiego Standardu Płatności.

Aby skorzystać z BLIKA wystarczy pobrać aplikację mobilną jednego z banków – założycieli systemu: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (również Orange Finanse), PKO Banku Polskiego oraz Inteligo. Aby dokonać zakupu należy wybrać BLIK jako formę płatności, wpisać kod na terminalu lub komputerze i zaakceptować go na swoim telefonie.

Więcej informacji na temat systemu płatności mobilnych BLIK można znaleźć na stronie www.blikmobile.pl oraz stronie Polskiego Standardu Płatności – www.polskistandardplatnosci.pl.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *