Menu Zamknij

Projektor do kina domowego? Sony!

Podsumowanie wyników sprzedaży w Polsce projektorów do kina domowego klasy high-end – w cenie detalicznej powyżej 3 000 $  (ok. 11 000 zł) w drugim kwartale 2015 – jednoznacznie wskazuje na Sony jako lidera. We wskazanym segmencie cenowym – biorąc pod uwagę urządzenia wyświetlające obraz w rozdzielczości FullHD i 4K – Sony zdobyło ponad 83% udział w rynku i pierwsze miejsce na podium. Udział w rynku w ramach urządzeń oferujących rozdzielczość FullHD wyniósł 80,3%, a bestsellerem okazał się Sony VPL- HW55ES. W ramach podstawowej (ang. native) rozdzielczości 4K  Sony ma 100% udział w polskim rynku.

SONY_VPL-HW55ES_black_anglePorównanie drugiego kwartału 2015 do drugiego kwartału 2014 wskazuje, że sprzedaż projektorów Sony wzrosła o 42%.
Informacje te wynikają z danych firmy analitycznej Futuresource, badającej rynki na całym świecie.

„Sprzedaż projektorów do kina domowego w natywnej rozdzielczości 4K zgodnie z przewidywaniami nieustannie rośnie – informuje Aleksandra Jasińska Channel Account Manager z Sony Professional Presentation & Communication. – Wzrost ten jest znaczny, bo aż 280% w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Jest to oczywiście efekt rosnącego i bardziej dostępnego portfolio produktów 4K. Rośnie też świadomość klientów, a co za tym idzie ich oczekiwania. W efekcie coraz częściej wybierają oni natywne 4K co ewidentnie widać po naszych wynikach sprzedaży.”

Projektory Sony do kina domowego

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *