Menu Zamknij

Intel prezentuje swoje najlepsze procesory w historii: Intel Core szóstej generacji

Intel prezentuje rodzinę procesorów  Intel® Core™  szóstej generacji. Układy otwierają nowy rozdział w rozwoju technologii i zmieniają sposób, w jaki użytkownicy wchodzą w interakcję z urządzeniami. Procesory Intel Core szóstej generacji zapewniają wyższą wydajność przy najniższym jak dotąd zużyciu energii. Najnowsze układy trafią do szerokiej gamy urządzeń – od ultraprzenośnych komputerów, takich jak Intel Compute Stick, przez urządzenia 2w1, komputery stacjonarne i All-in-One, po mobilne stacje robocze.

Intel_Core_6_generacji_fot_2Ponad 500 milionów komputerów, będących dziś w użyciu, ma cztery lub pięć lat. Ich problemem jest zbyt wolne uruchamianie się, krótki czas pracy na baterii i brak możliwości obsługi najnowszych multimediów. Procesory Intel Core szóstej generacji, oparte na nowej mikroarchitekturze Skylake, zostały wykonane w 14-nanometrowym procesie technologicznym i stanowią odpowiedź na te problemy. Układy oferują ponad 2,5-krotnie wyższą wydajność3 oraz trzykrotnie dłuższy czas pracy na akumulatorze4. Gracze i miłośnicy multimediów docenią także możliwości zintegrowanego układu graficznego, który zapewnia 30-krotnie wyższą wydajność5 w porównaniu do przeciętnego 5-letniego komputera. Urządzenia z procesorami Intel Core szóstej generacji mogą być o połowę smuklejsze i lżejsze od swoich kilkuletnich odpowiedników, znacznie szybciej się uruchamiać i pracować nawet cały dzień na jednym ładowaniu6.

„Procesory Intel Core szóstej generacji otwierają nowy rozdział w ewolucji komputerów i stanowią jedną z najważniejszych innowacji w historii technologii” — powiedział Kirk Skaugen, starszy wiceprezes Intela i dyrektor generalny Client Computing Group. „Urządzenia bazujące na procesorach Intel Core szóstej generacji oferują wyższą wydajność i responsywność, dłuższy czas pracy na baterii i wyższy poziom bezpieczeństwa. Nasze nowe procesory otwierają przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości, w tym funkcję logowania się do urządzenia za pomocą systemu rozpoznawania twarzy i komunikacja z nim za pośrednictwem komend głosowych. Niesamowite połączenie możliwości procesorów Intel Core szóstej generacji i systemu Windows 10, zamkniętych w nowych stylowych urządzeniach, sprawia, że jest to najlepszy moment na zakup nowego komputera”.

Intel Core szóstej generacji w całej gamie nowych urządzeń

Dzięki szerokiej gamie dostępnych modeli, nowa rodzina procesorów Intel Core szóstej generacji trafi do szerokiego spektrum urządzeń. Procesory mobilne Intel® Core™ m, które zapewnią tabletom dwukrotnie wyższą wydajność w porównaniu do możliwości czołowych urządzeń7 dostępnych na rynku, będą teraz oferowane w wersjach Intel Core m3, m5 i m7. Wszystko po to, aby ułatwić użytkownikom wybór rozwiązania, które idealnie będzie wpisywać się w ich potrzeby. Najnowsze procesory Intel Core m trafią też do najmniejszych urządzeń, w tym do Intel Compute Stick.

Nowa generacja procesorów Intela to także kilka nowości zaprojektowanych z myślą o komputerach mobilnych. Odblokowany procesor mobilny „K” umożliwi podkręcanie z jeszcze większą kontrolą ze strony użytkownika. Nowy czterordzeniowy Intel® Core™ i5 zaoferuje wyższy poziom mobilnej wielozadaniowości – z nawet o 60 procent wyższą wydajnością8. Wśród procesorów Intel Core 6-tej generacji nie zabrakło także modeli z rodziny Intel® Xeon® E3, obsługujących złącze Thunderbolt, przeznaczonych do mobilnych stacji roboczych.
Procesory Intel Core szóstej generacji to także znaczący wzrost możliwości graficznych9 – obsługi multimediów, gier oraz tworzenia i odtwarzania video w jakości 4K. Nowa technologia Intel® Speed Shift podnosi responsywność urządzeń mobilnych, co przekłada się m.in. na o 45 procent szybszy10 czas nakładania filtrów fotograficznych.

Intel_Core_6_generacji_fot_3Urządzenia oparte na procesorach Intel Core szóstej generacji i Intel Xeon zapewnią ponadto szereg dodatkowych funkcji i możliwości. Więcej komputerów będzie posiadać uniwersalne złącze Thunderbolt™ 3 z USB Typu-C. Wybrane modele komputerów 2w1, notebooków i All-in-One’ów z procesorami Intel Core szóstej generacji zostaną wyposażone w zaprezentowaną niedawno kamerę Intel® RealSense. Technologia Intel RealSense zaoferuje nowe możliwości wykrywania głębi i niezwykłe doznania, które pozwolą ludziom tworzyć i udostępniać trójwymiarowe, realistyczne zdjęcia selfie, skanować przedmioty codziennego użytku lub samych siebie i umieszczać w ulubionych grach wideo, jak również łatwo usuwać i zmieniać tła podczas wideorozmów.

Nowe procesory Intela to także kolejny krok w rozwoju idei komputerów bez kabli („No Wires”). Oferują najwyższą jakość bezprzewodowego wyświetlania, dzięki technologiom Intel® WiDi lub Pro WiDi, pozwalającym na łatwe udostępnianie treści z komputera na telewizor lub monitor bez plątaniny przewodów.

Procesory Intel Core szóstej generacji pozwolą na pełne wykorzystanie możliwości nowego systemu Windows® 10. Dzięki systemom Windows Cortana* i Windows Hello* obsługa komputera będzie bardziej intuicyjna, a interakcja z technologią jeszcze bardziej naturalna. Urządzenia z kamerą Intel RealSense, powiązane z Windows Hello, pozwolą ponadto na bezpieczne logowanie z użyciem technologii rozpoznawania twarzy. Opracowana przez Intel Security tumożliwi bezpieczne logowanie do urządzeń i stron internetowych bez konieczności zapamiętywania hasła do każdej witryny.

Już niebawem: układy graficzne Intel® Iris™, Intel® vPro™ dla biznesu oraz dalsze innowacje w obszarze Internetu Rzeczy

W ciągu kilku najbliższych miesięcy Intel wprowadzi na rynek ponad 48 modeli procesorów Intel Core szóstej generacji, z układami graficznymi Intel® Iris i Iris Pro, rodzinę procesorów Intel Xeon E3-1500M do mobilnych stacji roboczych oraz procesory Intel® vPro™ szóstej generacji dla firm i przedsiębiorstw. Od komputerów 2w1 i notebooków, przez desktopy, po konstrukcje biznesowe – niebawem na rynku pojawi się szereg nowych urządzeń bazujących na procesorach Intel Core szóstej generacji.
Nowe procesory Intela to także rozwój w obszarze Internetu Rzeczy. Intel zaoferuje ponad 25 produktów bazujących na IoT, z gwarancją nawet 7-letniej dostępności produktów i korekcją błędów ECC oraz o różnych wartościach TDP. Na ulepszeniach procesora Intel Core szóstej generacji skorzysta handel detaliczny, branża medyczna, przemysłowa oraz cyfrowy nadzór i ochrona, a rozwiązania IoT znajdą się wszędzie – od urządzeń brzegowych po chmurę.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresami newsroom.intel.com i blogs.intel.com, a o bezkonfliktowej polityce Intela – na stronie conflictfree.intel.com.

 

**Źródło informacji: Intel

1 Intel technologies’ features and benefits depend on system configuration and may require enabled hardware, software or service activation. Performance varies depending on system configuration. No computer system can be absolutely secure. Check with your system manufacturer or retailer or learn more at support.intel.com

2 6th Gen Intel Core i5-6200U (43WHr battery size) to a 5 year old PC based on Intel Core i5-520UM (62WHr battery size): 2.5x better performance (SYSmark*2014), 3x better battery life (Windows* 10 on i5-6200U and Windows 7 on i5-520UM)

3 6th Gen Intel Core i5-6200U (43WHr battery size) to a 5 year old PC based on Intel Core i5-520UM (62WHr battery size): 2.5x better performance (SYSmark*2014)

4 6th Gen Intel Core i5-6200U (43WHr battery size) to a 5 year old PC based on Intel Core i5-520UM (62WHr battery size): 3x better battery life (Windows* 10 on i5-6200U and Windows 7 on i5-520UM)

5 6th Gen Intel Core i5-6200U (43WHr battery size) to a 5 year old PC based on Intel Core i5-520UM (62WHr battery size): 30x better graphics performance (3D Mark Cloud Gate graphics test sub-score).

6 Projection Intel Core M7-6Y75 for local 1080p video playback with 36WHr battery

7 Based on measured TabletMark* and WebXPRT* 2015 (Intel® Core™ m7-6Y75 CRB vs. iPad* Air 2)

8 Intel® Core™ i5-6300HQ vs. Intel® Core™ i5-4300M estimated SPEC*int_rate_base2006

9 Intel® Core™ M7-6Y75 (PL1=4.5W) compared to Intel® Core™ M-5Y71 (PL1=4.5W) using 3DMark* 1.2.0 Sky Diver

10 Intel® Core™ i5-6200U WebXPRT*2015 (20% Overall) and up to 45% for photo enhancement subtest of WebXPRT*2015

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *