Menu Zamknij

Bezpieczne dla oka monitory PHILIPS SoftBlue debiutują na targach IFA 2015

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, przedstawia nową serię monitorów SoftBlue przeznaczoną zarówno do użytku domowego (E-Line), jak i rozwiązań biznesowych (P-Line). Technologia SoftBlue pozwala na wyeliminowanie emisji światła niebieskiego o szkodliwych dla wzroku falach, w efekcie zmniejszając zmęczenie oczu, przy zachowaniu jakości i intensywności kolorów. Monitory debiutują na targach IFA 2015 w Berlinie.

PHILIPS_SoftBlue_277E6EDADDo tej pory znane były metody ograniczania emisji niebieskiego światła przez nakładanie odpowiednich filtrów na wyświetlacz lub korzystanie ze specjalnych okularów. Metoda oparta na stosowaniu filtra nadaje bardziej żółty odcień obrazu – w efekcie monitor traci wiele na jakości, a w pewnych przypadkach – w których odwzorowanie barw ma duże znaczenie – sprawia, że wyświetlacz staje się bezużyteczny. Monitory SoftBlue zwalczają ten problem u podstawy, eliminując emisję niebieskiego światła na potencjalnie szkodliwej długości fali przesuwając ją z 450 do 460 nm. Powoduje to ograniczenie niebezpiecznej dla wzroku emisji aż o 90%.

Najnowsze badania donoszą, że niebieskie światło emitowane przez wyświetlacze LED może pogarszać nasz wzrok. Spędzając coraz więcej czasu przed monitorem narażamy wzrok na promieniowanie tych szkodliwych fal – mówi Thomas Schade, wiceprezes MMD w Europie. W trosce o zdrowie użytkowników postanowiliśmy stworzyć nową linię SoftBlue przeznaczoną dla osób spędzających długie godziny z monitorem. Naszym celem było zadbanie o to, by wszystkie modele jednocześnie charakteryzowała wysoka jakość wyświetlanego obrazu oraz żywe kolory – dodaje Schade.

Technologia SoftBlue LED otrzymała certyfikaty międzynarodowych organizacji testujących sprzęt — SGS Labs i TUV Rheinland. Potwierdzają one, że technologia ta ogranicza emisję niebieskiego światła i chroni oczy.

Wszystkie pięć monitorów z serii SoftBlue oparto na matrycach IPS-ADS, dzięki czemu możliwe jest wierne odwzorowanie kolorów, a kąty widzenia wynoszą 178º zarówno w poziomie, jak i w pionie. Monitory wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). Dla zwiększenia komfortu użytkowania zostały również wyposażone w głośniki.

Seria domowa (E-Line) oferuje modele o wymiarach 21,5-cali, 23,6-cala oraz 27-cali i charakteryzuje się stylowym, nowoczesnym designem. Użytkownicy mogą w łatwy sposób aktywować funkcje SmartContrast, która dynamicznie podnosi poziom kontrastu oraz SmartImage Lite dopasowującą ostrość i nasycenie barw.

Serię profesjonalną (P-Line) reprezentują modele 21,5- oraz 23,8-calowe. Oprócz SoftBlue zastosowano w nich również technologię Philips Flicker-Free, która koryguje jasność i ogranicza migotanie, zapewniając większą wygodę podczas oglądania. Aby zminimalizować skutki długiej pracy przy komputerze, w monitorach zastosowana jest regulowana podstawa Smart ErgoBase, która pozwala na dopasowanie odpowiedniej wysokości i dostosowanie optymalnego kąta widzenia. Obydwa modele z serii profesjonalnej korzystają z technologii SmartImage (jeszcze bardziej zaawansowanej niż w serii E). PowerSensor pozwoli użytkownikom profesjonalnym zmniejszyć koszty zużycia energii o nawet 80%. Technologia działa jak czujnik obecności, który nadaje i odbiera nieszkodliwe sygnały podczerwieni w celu określenia obecności użytkownika w pomieszczeniu, obniżając poziom jasności wyświetlacza monitora, gdy ten odchodzi od biurka.

Dostępność:

Modele z serii domowej (E-Line): 277E6EDAD, 247E6EDAW, 227E6EDSD są już dostępne w sprzedaży. Seria profesjonalna (241P6EPJEB, 221P6EPYEB) trafi do sprzedaży tej jesieni.

Specyfikacja:

  Seria E-Line Seria P-Line
Typ panelu IPS-AHVA LCD
Podświetlenie W-LED
Rozmiar panelu 277E6EDAD: 27-cali / 68,6 cm
247E6EDAW: 23,6-cali / 59,9 cm
227E6EDSD: 21,5-cala / 54,6 cm
241P6EPJEB: 23,8-cala / 60,5 cm
221P6EPYEB: 21,5-cala / 54,6 cm
Natywna rozdzielczość 1920 × 1080 (60 Hz)
Kąt widzenia 178º (w poziomie) / 178º (w pionie)
Maksymalna jasność podświetlenia 250 cd/m²
Maks. liczba wyświetlanych kolorów 16,7 mln
Złącza Wejścia sygnału obrazu: VGA, DVI-D, MHL-HDMISygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym

Wejście audio
Wyjście słuchawkowe

Wejścia sygnału obrazu: DisplayPort, DVI-D, VGAPorty USB: USB 3.0 x 4 + szybkie ładowanieSygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym

Wejście audio

Wyjście słuchawkowe


Gwarancja i cena:
Sugerowane przez producenta ceny detaliczne monitorów wynoszą:
PHILIPS 221P6EPYEB: 999 PLN
PHILIPS 241P6EPJEB: 1299 PLN
PHILIPS 277E6EDAD: 1149 PLN
PHILIPS 247E6EDAW: 799 PLN
PHILIPS 227E6EDSD: 649 PLN

Urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją producenta w systemie door-to-door.

Więcej informacji:

www.lcdmonitors.philips.com

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *