Menu Zamknij

Nowe wewnętrzne dyski twarde Toshiba. Pięć nowych i niezawodnych dysków twardych SATA do komputerów stacjonarnych, laptopów i konsol

Toshiba Europe GmbH (TEG), Toshiba Storage Peripherals Division, prezentuje piec dysków twardych (HDD) SATA stworzonych do róznorodnych zastosowan.
Sa to trzy 3,5-calowe dyski do komputerów stacjonarnych: cichy i energooszczędny E300 do standardowego wykorzystania, P300 do maszyn o dużej mocy obliczeniowej oraz X300 dla użytkowników takich jak graficy i gracze korzystający z zaawansowanych aplikacji.
Kolejne dwa to 2,5-calowe dyski do laptopów: przenośny dysk twardy L200 i H200 – hybrydowy dysk półprzewodnikowy (SSHD), który również spełni oczekiwania graczy i użytkowników konsol.

 

3

Dyski 3,5-calowe

X300 to bardzo wydajny dysk dla graczy i profesjonalistów takich jak graficy oraz innych użytkowników komputerów szczególnie ceniących wydajność połączona z niezawodnością. Zapewnia on wyjątkowo duża gęstość przechowania danych, przyspieszony czas przetwarzania i ochronę zapisanych informacji. Dysk ten pracuje z predkoscia obrotowa 7200 RPM i ma 128 MB pamięci buforowej. Jest dostępny w pojemnościach 4, 5 i 6 TB1.

P300 świetnie sprawdzi się w pracy z zaawansowanymi aplikacjami. Jego prędkość obrotowa to 7200 RPM, ma 64 MB pamięci buforowej i interfejs SATA 6 Gbit/s. Obsługuje on kolejkowanie komend NCQ i jest wyposażony w specjalna technologie ochrony danych. Występuje w następujących pojemnościach: 500 GB, 1 TB, 2 TB i 3 TB.

Ekologiczny i cichy E300 jest energooszczędny (zużywa aż 25% mniej energii niz dyski twarde pracujące z prędkością obrotowa 7200 RPM), niezawodny i wydajny. Dostępny jest w pojemnościach 2 i 3 TB.

Dyski 2,5-calowe

H200 to wydajny dysk SSHD o pojemności 500 GB lub 1 TB. Pomoże dostosować komputer zarówno do potrzeb przeciętnego użytkownika jak i gracza. Łączy on wydajność dysku SSD z pojemnością dysku HDD dzięki wykorzystaniu technologii Toshiba NAND.

L200 zapewnia niezawodna wydajność zwykłym użytkownikom i graczom. Może mieć pojemność 500 GB lub 1 TB, obsługuje kolejkowanie zadań NCQ oraz zapewnia wysoka ochronę danych tak istotna w przypadku urządzeń mobilnych.

Podsumowanie

Nowa linia produktów to przede wszystkim wysoka wydajność i niezawodność oraz rozwiązania takie jak: Dual-Stage Actuator (DSA) do dokładnego pozycjonowania podczas odczytywania i zapisywania danych, czujniki RV do wyrównywania drgań rotacyjnych, technologia cichej pracy i kolejkowanie komend (NCQ) do wydajnego przetwarzania poleceń.
Dane użytkownika sa lepiej zintegrowane z Advanced Format (AF) i gesciej zapisane dzięki technologiom prostopadłego zapisu magnetycznego (PMR) i tunelu magnetorezystywnego (TMR). Technologia Ramp Load skutecznie chroni dysk podczas transportu, a czujnik wstrząsów pomaga zapobiegać utracie danych.

Nowa linia dysków SATA będzie dostępna od drugiej polowy września 2015 r.

Szczegółowa specyfikacja poszczególnych dysków jest dostępna poniżej.

 

2

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *