Menu Zamknij

Procesor AMD Embedded SoC Serii G uzbraja najnowsze rozwiązania Fujitsu Thin Client w zaawansowane funkcje

FirmaAMD (NASDAQ: AMD) poinformowała, że firma Fujitsu wybrała procesory AMD EmbeddedSoC(system-on-chip) serii G, wcześniej znane podkodową nazwą „SteppeEagle”, dla swoich najnowszych urządzeń z rodziny FUJITSU Thin Client FUTRO. Procesory te łączą wysoką wydajność obliczeniową i duże możliwości graficzne w jednym układzie scalonym o niskim poborze prądu. W porównaniu z poprzednią generacją, zmodernizowane systemy FUJITSU FUTROThin Client zapewniają wyższą o 20 proc. częstotliwość taktowania przy maksymalnym obciążeniu, co jest wynikiem zastosowania procesorów SoC serii G.

AMD Embedded G-Series SOC Chip ShotProcesory AMD SoC z serii G oferują wyższy stopień bezpieczeństwa w korporacyjnych środowiskach IT, zabezpieczając ruch między klientem a serwerem i pozwalając uruchamiać tylko autoryzowane oprogramowanie w systemach typu thinclient. Zapewniają również ulepszoną technologię zarządzania zasilaniem, która przekłada się na znakomity współczynnik ceny do wydajności w zastosowaniach biznesowych.

„Fujitsu od dawna współpracuje z AMD nad systemami typu thinclient i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy kontynuować tę współpracę, aby zaoferować użytkownikom jeszcze większą wydajność i niższe koszty eksploatacji — powiedział ScottAylor, wiceprezes i dyrektor generalny, AMD Embedded Solutions. — W miarę postępów technologii thinclientcoraz więcej przedsiębiorstw uświadamia sobie korzyści, jakie przynosi przejście ze standardowych komputerów PC na tego typu systemy”.

FUJITSU FUTRO S920, S720 i S520 to wszechstronne urządzenia typu thinclient, które zaprojektowanodo wykorzystywania w połączeniu z chronioną infrastrukturą realizującą obliczenia na serwerach oraz wirtualizacji pulpitów. FUJITSU FUTRO S920 to zaawansowany terminal z gniazdami rozszerzeń i unikatowymi opcjami łączności, które maksymalnie zwiększają wygodę użytkowników. Ciche i łatwe w użyciu urządzenie FUJITSU FUTRO S720 gwarantuje komfort pracy za sprawą niewielkich rozmiarów, obsługi dwóch monitorów i licznych opcji w zakresie łączności. FUJITSU FUTRO S520 zajmuje niewiele miejsca i praktycznie nie wydaje dźwięków, co przyczynia się do stworzenia przyjemnego środowiska pracy.

„Firmy domagają się technologii prostej i niezawodnej, ale oferującej duże możliwości, a my dzięki współpracy z AMD możemy zaoferować systemy typu thinclient, które są łatwe w zarządzaniu, energooszczędne i kompaktowe — powiedział Dieter Heiss, wiceprezes, Client Computing Devices, Product Management & Development, Fujitsu. — Systemy te, zaprojektowane i produkowane w Niemczech z myślą o potrzebach klientów, to idealne urządzenia do infrastruktury funkcjonującej w oparciu o serwery oraz do wirtualizacji pulpitów”.

Nowe urządzenia typu thinclient można już nabyć pod adresem: http://shop.fujitsu.com/landingpage.html.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *