Menu Zamknij

Sony wprowadza ulepszenia w przeznaczonym do zastosowań medycznych systemie okularów projekcyjnych HMS-3000MT Nowy wymiar w endoskopii 3D

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu znaczących udoskonaleń w systemie okularów projekcyjnych HMS-3000MT, które zapewniają chirurgom doskonały obraz z kamer 3D. Ulepszenia te, obejmujące lepszą jakość obrazu i większą wygodę użytkowania, są wynikiem dialogu z europejskim środowiskiem lekarskim.

Sony_3D_endoscopyW systemach HMS-3000MT dostarczanych od września 2015 r. wprowadzone będą pewne modyfikacje, które zapewnią chirurgom większą ergonomię i lepszy obraz 3D. Zmodernizowany system będzie prezentowany od 16 do 19 listopada na tegorocznych targach MEDICA w Düsseldorfie. Odwiedzający ekspozycję Sony będą mieli wówczas okazję do wypróbowania go w praktyce.

System okularów projekcyjnych Sony HMS-3000MT zapewnia chirurgom stereoskopowy, kolorowy obraz HD z endoskopowych kamer chirurgicznych 3D i innych medycznych systemów obrazujących. Od wprowadzenia w 2014 roku okulary te są wybierane przez chirurgów z wielu szpitali w Europie. Jednym z nich jest uniwersytet Sapienza w Rzymie, gdzie korzystają z nich słuchacze kursu poświęconego innowacjom technicznym w zaawansowanej chirurgii laparoskopowej.

Najnowsze ulepszenia konstrukcyjne są owocem dialogu między Sony a klientami z sektora medycznego przekazującymi informacje zwrotne ze szpitali i imprez, gdzie wykorzystywano system okularów projekcyjnych.

Sony_HMM3000MTProjektanci nowego modelu jeszcze bardziej skupili się na wygodzie, tak aby chirurg używający okularów przez długi czas nie odczuwał zmęczenia. W tym celu powiększono przednie i boczne poduszki, które opierają się na głowie i przenoszą ciężar urządzenia. Nowa wersja jest również o 30 g lżejsza. Wygodę jej noszenia poprawiono też poprzez nieznacznie przesunięcie środka ciężkości urządzenia. Ułatwia to chirurgowi utrzymanie właściwej postawy w czasie zabiegu.

Podstawowym powodem rosnącego zainteresowania okularami projekcyjnymi jest brak zniekształceń w oglądanym obrazie 3D. Nowy model zapewnia chirurgowi jeszcze szerszą strefę widzenia obrazu 3D bez zniekształceń. Upraszcza to zakładanie okularów, skraca przygotowania do rozpoczęcia zabiegu i poprawia ogólne wrażenie wizualne.

Więcej informacji o systemie HMS-3000MT, w tym możliwości wypróbowania jego najnowszej wersji, podano pod adresem http://www.sony.pl/pro/products/medical-home

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *