Menu Zamknij

Procesory AMD PRO Serii A debiutują w komercyjnych komputerach PC z systemem Windows® 10

FirmaAMD (NASDAQ: AMD) przedstawiła dziś najpotężniejszą linię mobilnych procesorów AMD PRO Serii A(poprzednio znanych pod nazwą kodową „Carrizo PRO”) zaprojektowanych z myślą o rozwijającym się rynku laptopów biznesowych. We współpracy z HP, ExactTrak i Qualcomm Technologies, Inc.,spółką zależną Qualcomm Incorporated, AMD wprowadza na rynek ulepszone zabezpieczenia i wyższą wydajność również za sprawą niektórych spośród pierwszych dostępnych w sprzedaży laptopów biznesowych z systemem Windows® 10, które są przeznaczone w szczególności dla firm, które chcą zmodernizować swoją flotę urządzeń.

157022_carrizo_PRO_layingflat_4K„Nasze nowe procesory AMD PRO oferują współczesnym firmom wysoką wydajność, niezawodność i nowe możliwości, zapewniając swobodę wyboru i możliwość ekonomicznego spełnienia konkretnych potrzeb biznesowych — powiedział David Bennett, wiceprezes i dyrektor generalny ds. produktów komercyjnych w AMD. — Pomagamy menedżerom IT utrzymać bezpieczne, stabilne i niezawodne środowisko, oferując niezrównaną niezawodność, stabilność, długi okres życia produktu oraz możliwość projektowania systemów o bogatszej konfiguracji”.

Procesory AMD PRO Serii A zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o biznesie i oferują długofalowe korzyści istotne dla przedsiębiorstw, w tym 24-miesięczną gwarantowaną dostępność procesorów, 18-miesięczną stabilność specyfikacji, gwarancję jakości klasy biznesowej oraz opcjonalne, przedłużone wsparcie gwarancyjne dla producentów OEM, nawet przez 36 miesięcy .

„Nowe procesory AMD PRO w połączeniu z Windows 10 zapewniają firmom bardziej naturalny i intuicyjny sposób interakcji z komputerem, w tym z Cortaną, osobistą asystentką cyfrową — powiedział Chris Morrissey, dyrektor ds. planowania biznesowego w Microsofcie. —Windows® 10 Enterprise oferuje naszym klientom ochronę przed współczesnymi zagrożeniami dzięki nowym zabezpieczeniom klasy korporacyjnej, takim jak Device Guard, Enterprise Data Protection oraz biometryczne uwierzytelnianie Windows Hello. Razem zapewniamy bezpieczeństwo i komfort pracy, aby personel firm mógł pracować wydajniej w biurze, w domu i w drodze”.

Procesory AMD PRO Serii A obsługują opracowany przez DMTF (Distributed Management Task Force) standard branżowy DASH (Architecture for System Hardware) dla komputerów przenośnych i stacjonarnych, umożliwiając elastyczne i ekonomiczne zarządzanie klienckimi środowiskami heterogenicznymi. W miarę, jak mobilność zmienia współczesne przedsiębiorstwa, menedżerowie IT zwracają się do firm technologicznych w poszukiwaniu nowych narzędzi i rozwiązań. We współpracy zQualcomm Technologies, firmy AMD i HP oferują zaawansowaną technologię modemową w najnowszych modelach HP EliteBook.

„Mobilność to trend, który zyskuje na znaczeniu w korporacjach. Tym bardziej cieszymy się, że nasz modem Qualcomm® SnapdragonTM X5 LTE pomaga zapewnić nieprzerwaną łączność 4G i funkcje lokalizacji w laptopach HP EliteBook 705 G3— powiedziałFramAkiki, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami w Qualcomm Technologies. — Ściśle współpracowaliśmy z HP oraz AMD i uważamy, że HP EliteBook 705 G3 przyniesie korzyści użytkownikom korporacyjnym, zapewniając szybką i bezpieczną łączność w efektywnych kosztowo rozwiązaniach chmurowych, takich jak śledzenie aktywów, zdalne wymazywanie danych, „łączność sponsorowana” (sponsored connectivity) i aplikacje płatne w zależności od użycia (pay-as-you-go)”.

Niedawne włamania do korporacyjnych systemów informatycznych sprawiły, że zarządy firm wywierają coraz większą presję na działy IT, domagając się skutecznego zabezpieczenia przedsiębiorstwa. W połączeniu z coraz bardziej mobilnymi pracownikami i licznymi nowymi zagrożeniami stanowi to duże wyzwanie dla dyrektorów firm. AMD i ExactTrakzamierzają rozwiązać niektóre z tych problemów z wykorzystaniem sprzętowej technologii Security Guardian.

„W erze wykładniczego wzrostu mobilności, w której naruszenie bezpieczeństwa danych może spowodować poważne szkody finansowe i wizerunkowe, ochrona danych mobilnych musi być priorytetem każdej firmy — powiedział Norman Shaw, założyciel i dyrektor generalny ExactTrak. — Nasza technologia Security Guardian oferuje geofencing, kluczową funkcję zarządzania danymi i systemami, którą można zintegrować z technologią ARM® TrustZone® i koprocesorem AMD Secure Processor, a także możliwość zdalnego zniszczenia danych w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia. Oznacza to, że AMD iExactTrak są liderami branży x86, jeśli chodzi o zapewnianie zaufania na poziomie sprzętowym i programowym”.

Mobilne procesory AMD PRO Serii A są już dostępne u dystrybutorów internetowych i obecnie oferowane w urządzeniach z serii HP EliteBook 705, w tym HP EliteBook 725, 745 i 755.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *