Menu Zamknij

Aplikacja Clou – wyjątkowy codzienny tygodnik „Gazety Wyborczej”

Dziś – w czwartek, 1 października br. swoją premierę na urządzeniach z systemem iOS ma Clou – nowa aplikacja przygotowana z myślą o czytelnikach poszukujących różnorodnych i świetnie napisanych tekstów do dłuższej lektury. Codziennie rano przez siedem dni w tygodniu znajdą w niej porcję najciekawszych artykułów z „Gazety Wyborczej” prezentowanych w wygodnej, przejrzystej formie.

clou_logo– Rośnie grupa osób, dla których czytanie tekstów na urządzeniach mobilnych jest atrakcyjną formą spędzania czasu. A jednocześnie wśród licznych artykułów i wiadomości łatwo można pominąć ważne teksty lub zwyczajnie nie odnaleźć najciekawszych dłuższych materiałów wartych przeczytania. Dlatego stworzyliśmy nową, bardzo nowoczesną, a jednocześnie intuicyjną w obsłudze aplikację Clou. Jak wskazuje jej nazwa – będziemy w niej prezentować naszym czytelnikom najważniejsze lub najciekawsze artykuły „Gazety Wyborczej” – zarówno z bieżących wydań, jak i te archiwalne, ale związane z aktualnymi wydarzeniami – mówi Katarzyna Jaklewicz, dyrektor ds. rozwoju cyfrowego „Gazety Wyborczej”.

W aplikacji Clou czytelnicy codziennie znajdą starannie wybrane, długie artykuły najwyższej jakości – m.in.: reportaże, sylwetki i wywiady. Nowa porcja lektury będzie dostępna od godz. 6.00 rano. Złoży się na nią od 5 do 10 różnorodnych tekstów wybranych przez specjalny zespół redakcyjny spośród tekstów z: bieżącego wydania „Gazety Wyborczej”, jej tygodników np. „Ale Historia”, „Duży Format”, „Wysokie Obcasy”, „Nauka dla Każdego”, „Tylko Zdrowie”, wydań lokalnych – jak np. „Magazyn Stołeczny” oraz z „Książek. Magazynu do czytania”. Wśród nich znajdą się też maksymalnie 3 materiały archiwalne przypominane w związku z bieżącymi wydarzeniami.

Aplikacja Clou została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami i dbałością o szatę graficzną – jest intuicyjna w obsłudze, ma przejrzysty, nowoczesny wygląd i umożliwia komfortowe czytanie dłuższych artykułów.

Clou_iphoneCzytelnicy w ramach codziennego wydania mają dostęp do listy tekstów z dużymi, atrakcyjnymi zdjęciami. Tytuły i leady zredagowane są w jasny, zrozumiały sposób specjalnie na potrzeby aplikacji. Teksty archiwalne są dodatkowo oznaczone, a ich leady wyjaśniają, dlaczego dany materiał został przypomniany w aplikacji.

Ważnymi funkcjonalnościami aplikacji, które ułatwiają czytanie artykułów, są m.in.: oznaczenie tekstów już przeczytanych i dyskretne informowanie czytelnika o nowych treściach, bez przerywania mu bieżącej lektury, a w najbliższej przyszłości zostaną wprowadzone kolejne – w tym tryb nocny oraz możliwość zachowania na później wybranych tekstów w schowku zsynchronizowanym między różnymi urządzeniami czytelnika.

Starannie dobrana typografia gwarantuje maksymalny komfort czytania, a dodatkowo użytkownicy aplikacji mają możliwość dostosowania czcionek (wielkość i krój) do swoich preferencji.

Clou działa na urządzeniach z wersjami systemu iOS8 i iOS9. Można ją pobrać od 1 października br. ze sklepu AppStore. Początkowo czytanie artykułów w aplikacji będzie bezpłatne.

Aplikację przygotował dział rozwoju cyfrowego „Gazety Wyborczej” wraz z programistami Agory. O wygląd i logo Clou zadbał zespół grafików dziennika pod kierownictwem Macieja Kałkusa, dyrektora artystycznego „Gazety Wyborczej”.

Od chwili premiery aplikacja Clou jest promowana w wydaniach papierowych i cyfrowych „Gazety Wyborczej” – ogólnopolskim i tygodnikach, w innych aplikacjach mobilnych dziennika, Radiu TOK FM, a także w mediach społecznościowych.

http://aplikacje.wyborcza.pl/clou/

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *