Menu Zamknij

Atresmedia zatwierdza użycie kamer XDCAM HD firmy Sony w zmodernizowanym systemie ENG High Definition

Atresmedia, największa w Hiszpanii grupa z sektora mediów i reklamy, zatwierdziła wykorzystanie kamer XDCAM HD firmy Sony do modernizacji sprzętu ENG i wprowadzenia standardu High Definition. Projekt ma na celu poprawę technicznej strony rejestracji wiadomości i produkcji programów informacyjnych. Potencjalnym efektem modernizacji będzie użycie przez podwykonawców przeszło 100 kamer z rodziny XDCAM, w tym modeli PXW-X320, PXW-X200 i PXW-X180.

PXW-X200 (3)Kamery Sony nagrywają w formacie XDCAM HD 50 Mb/s, który przyjął się jako standard wymiany plików High Definition między stacjami telewizyjnymi i jest obsługiwany przez każdy podsystem w środowisku do produkcji wiadomości. Dodatkowo, dzięki zgodności z kodekiem XAVC Long GOP kamery Sony pozwolą grupie Atresmedia uzyskać wyższą jakość obrazu przy równoczesnym ograniczeniu przepływności i zapotrzebowania na pojemność pamięci masowej.

Model PXW-X320, ogłoszony podczas kwietniowych targów NAB, zawiera rozwiązania nowej generacji. Ta naramienna kamera ENG jest wyposażona w trzy przetworniki Exmor CMOS typu 1/2″ o rozdzielczości Full HD. Zapewniają one czułość F12 przy 50 Hz oraz odstęp sygnału od szumu wynoszący 60 dB. Urządzenie jest dostarczane w zestawie z 3,5-calowym wizjerem o wysokiej rozdzielczości oraz obiektywem z mocowaniem typu 1/2″ i 16-krotnym zoomem optycznym. Po podłączeniu z boku kamery adaptera bezprzewodowego CBK-WA101 możliwa jest strumieniowa transmisja na żywo obrazu i dźwięku oraz przesyłanie plików (proxy lub o wysokiej rozdzielczości) przez FTP, z użyciem sieci 3G/4G lub Wi-Fi. Posiadacze stacji odbiorczej Sony PWS-100RX1 mogą ponadto korzystać z technologii zapewniania jakości transmisji (QoS — Quality of Service).

PXW-X200 to najbardziej zaawansowana na rynku kamera kompaktowa, zawierająca trzy przetworniki Exmor CMOS typu 1/2″ o rozdzielczości Full HD. Zapewniają one czułość F13 przy 50 Hz oraz odstęp sygnału od szumu wynoszący 58 dB. Kamera jest bardzo lekka: waży tylko 2,4 kg. Na jej obiektywie HD z 17-krotnym zoomem optycznym znajdują się trzy niezależne pierścienie do nastawiania ostrości, zoomu i przysłony oraz oznaczenia wartości bezwzględnych, które ułatwiają dokładną regulację.

Model PXW-X180 jest oparty na trzech przetwornikach Exmor CMOS typu 1/3″ o rozdzielczości Full HD. Pozwala uzyskać odstęp sygnału od szumu 60 dB i jest wyposażony w szerokokątny (26 mm) obiektyw z 25-krotnym zoomem optycznym.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *