Menu Zamknij

Technologia AMD LiquidVR™ otrzymała prestiżową nagrodę Lumiere

Firma AMD (NASDAQ: AMD) poinformowała dziś, że technologia AMD LiquidVR™, czyli inicjatywa mająca na celu uczynienie wirtualnej rzeczywistości (VR) tak komfortową i realistyczną, jak to tylko możliwe, otrzymała prestiżową nagrodę Lumiere. Nagroda ta została przyznana przez Advanced Imaging Society za innowacyjność w dziedzinie technologii służących rozrywce na 7 z kolei dorocznym plebiscycie nowych technologii i produktów w Paramount Pictures Studios w Hollywood.

AMD_liquidVR„Jesteśmy zaszczyceni faktem, że branża filmowa uznała technologię AMD LiquidVR™ przyszłością na polu sztuki i nauki w Hollywood, — powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i główny architekt w Radeon Technologies Group firmy AMD. — Dzięki AMD LiquidVR™ twórcy filmowi, a także deweloperzy gier, aplikacji medycznych, naukowych i edukacyjnych mogą uwolnić pełen potencjał kart graficznych AMD Radeon™. Razem możemy stworzyć zapierające dech w piersiach i rewolucyjne doznania VR.”
Pionierska technologia VR firmy AMD jest gotowa na to, żeby zapewnić lepszą treść, większy komfort i kompatybilność dla aplikacji i narzędzi VR. Bliska współpraca z kluczowymi partnerami technologicznymi i deweloperami ekosystemu pozwoliła technologii LiquidVR™ tak zgrać podsystemy sprzętowe i programowe, że udało się sprostać najważniejszym problemom, jakie stały na drodze do osiągnięcia pełnego wrażenia „obecności”. Wrażenie to jest uczuciem, które pozwala odbierać sytuacje, obiekty i postacie w wirtualnym świecie jako „realne”.

Nagroda Lumiere, którą przyznaje Advanced Imaging Society, to wyróżnienie dla nowych technologii i produktów na rynku, które popychają naprzód rozwój branży różnego rodzaju twórców multimediów. Dzięki mandatowi przyznanemu przez profesjonalistów Advanced Imaging Society reprezentuje wiodące na świecie firmy i organizacje w dziedzinie sztuki i nauki.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *