Menu Zamknij

Konkurs Chopinowski w zasięgu ręki

Międzynarodowy Konkurs Chopinowski cieszy się ogromną popularnością a zdobycie biletów na konkursowe koncerty często graniczy z cudem. Jednak tegoroczna edycja przynosi ze sobą rewolucyjną zmianę. Koncerty dostępne są dla każdego, na żywo, bez względu na miejsce zamieszkania dzięki aplikacji Konkurs Chopinowski na urządzenia mobilne i Samsung Smart TV.

screenshot2_960x540_20150417105916000Międzynarodowe konkursy wykonawcze mają swoją wierną publiczność a bilety rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Niezależnie od starań organizatorów, oglądać te wydarzenia na żywo mogą nieliczni. Nie inaczej sprawa ma się z Konkursem Chopinowskim. By móc uczestniczyć w koncertach indywidualnie jako słuchacz, należy się spieszyć i z dużym wyprzedzeniem zarezerwować bilety. Jednak organizatorzy Konkursu od zawsze dokładają wszelkich starań, by koncertowe wydarzenia były dostępne dla jak najszerszej publiczności. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina stworzył aplikację Konkurs Chopinowski, która umożliwia zainteresowanym śledzenie na żywo wszystkich etapów Konkursu.

Od fal radiowych do Full HD

Już w 1927 r., gdy Jerzy Żurawlew zainicjował Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, myślano o tym, by dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Możliwości techniczne były ograniczone, więc jedynie fragmenty transmitowano w Polskim Radiu. Od 1955 roku zasięg transmisji został poszerzony o telewizję, która wówczas w Polsce dopiero raczkowała i nie była powszechnym medium. Zatem wciąż tylko indywidualna obecność w filharmonii gwarantowała, że niczego nie przegapimy. XV edycja, która odbyła się w 2005 r. była przełomowa – konkurs transmitowano po raz pierwszy w całości w radiu, a także w telewizji i na niszowych stronach internetowych. Tegoroczna edycja Konkursu Chopinowskiego jest rewolucyjna.

Konkurs Chopinowski – oglądaj gdziekolwiek jesteś

Obecna, XVII edycja Konkursu Chopinowskiego jest tradycyjnie dostępna za pośrednictwem radia i telewizji. Ale prawdziwą rewolucją jest stworzenie aplikacji Konkurs Chopinowski. Miejsce zamieszkania czy dostępność biletów przestają być przeszkodą. Użytkownicy telewizorów Samsung Smart TV mogą oglądać występy na żywo, w wysokiej rozdzielczości Full HD, dzięki dedykowanej platformie multimedialnej „Konkurs Chopinowski” przygotowanej przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Aplikacja dostępna jest na telewizorach Samsung Smart TV i urządzeniach mobilnych z system Android oraz iOS. Pozwala nie tylko oglądać na żywo przesłuchania konkursowe, lecz także umożliwia odtwarzanie wcześniejszych koncertów oraz śledzenie wydarzeń związanych z konkursem. Konkurs Chopinowski jeszcze nigdy nie był tak łatwo dostępny dla wszystkich fanów muzyki klasycznej.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *