Menu Zamknij

Programiści mobilizują się na Mobilization 2015

Już w najbliższą sobotę, 17.10.2015, w Łodzi odbędzie się Mobilization, największa w Polsce konferencja poświęcona programowaniu i technologiom mobilnym. Jak co roku, do Łodzi z całej Polski oraz z zagranicy przyjedzie ponad 1000 programistów, informatyków, developerów oraz innych specjalistów z branży IT. Uczestnicy Mobilization przez cały dzień wezmą udział w kilkudziesięciu prelekcjach prowadzonych przez zagranicznych oraz polskich ekspertów, które dotyczyć będą najnowszych technologii programowania. Tak jak w poprzednich latach udział w konferencji jest bezpłatny.

Mobilization 2015Nadszedł kolejny październik, a zatem czas i na Mobilization 2015 – bo ta największa w Polsce informatyczna impreza, stała się w branży informatycznej czymś tak normalnym jak zmieniające się pory roku. Tradycyjnie już konferencja odbędzie się w sobotę (17.10) na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich, gdzie o godzinie 9.00 jednocześnie w pięciu salach rozpoczną się eksperckie prelekcje dotyczące rozwoju aplikacji i rozwiązań dedykowanych platformom mobilnym. W tym roku na uczestników Mobilization czeka jeszcze więcej prezentacji niż w latach ubiegłych, bowiem organizatorom, – łódzkiemu stowarzyszeniu Java User Group, udało się zaprosić do Łodzi czterdziestu prelegentów, w tym dziesięciu z zagranicy.

„AngularJS i Cordova – tworzenie hybrydowych aplikacji mobilnych”, „HTML5 goes for a ride – Czyli wyzwania dla technologii webowych w przemyśle automotive”, „Modern iOS App Architecture” czy „Xamarin dla (nie tylko) deweloperów Androida” – to tylko kilka tytułów z kilkudziesięciu prelekcji tegorocznej Mobilization. Ciekawie zapowiada się także prelekcja Pawła Wojdery na co dzień tworzącego oprogramowanie w CK ZETO, jednej z najbardziej doświadczonych polskich firm z branży IT. Już sam tytuł jego prezentacji doskonale oddaje nieustanny i wydaje się, że nieuchronny rozwój aplikacji – “Czy nastała era „continuous everything”? Przewodnik po bezustannym procesie tworzenia aplikacji mobilnych”.

„Zwinne wytwarzanie oprogramowania na platformy mobilne bezpośrednio wymusza na zespole deweloperskim korzystanie z dobrodziejstw metodologii „continuous” w wielu obszarach produkcyjnych. O ile iOS posiada w swoim arsenale zaledwie kilka urządzeń, to deweloperzy Androidowi muszą mieć z tyłu głowy ogromny park maszynowy, wypełniony po brzegi urządzeniami o różnych parametrach technicznych. Podczas Mobilization postaram się zaprezentować narzędzia pomagające zautomatyzować proces tworzenia aplikacji” – zapowiada Paweł Wojdera Projektant Programista z CK ZETO.

Ze względu na szeroki zakres oraz aktualność poruszanych tematów dotyczących rozwoju aplikacji mobilnych ze szczególnym uwzględnieniem najpopularniejszych obecnie platform: Android, iOS czy Windows Phone, a także zagadnieniami związanymi z HTML 5, konferencja Mobilization skierowana jest do szerokiego środowiska IT: studentów, zawodowych programistów, architektów, developerów, kierowników projektów, a także każdego zainteresowanego technologiami mobilnymi. Ponadto tegoroczną konferencję także aktywnie wspierają uznane firmy informatyczne, które podczas Mobilization będą prowadzić rekrutację do swych zespołów programistycznych.

„Rozwój technologii mobilnych oraz narzędzi i języków programowania następuje bardzo szybko, stwarzając dodatkowe możliwości ich wykorzystania w praktycznie każdym aspekcie codziennego życia. Ze względu na tak szybki rozwój nowych technologii specjaliści z branży IT cały czas muszą rozwijać swe umiejętności, aby tworzyć coraz lepsze rozwiązania. Organizując Mobilization chcieliśmy połączyć w jednym wydarzeniu zarówno możliwość zdobywania wiedzy podczas eksperckich prezentacji, jak również wymiany doświadczeń między uczestnikami konferencji. Przy okazji dobrze się bawimy podczas naszych corocznych spotkań i chyba dlatego Mobilization cieszy się tak dużą popularnością i uznaniem w środowisku IT” – opowiada Mariusz Saramak z JUG Łódź, jeden z organizatorów Mobilization.

W tym roku partnerami Mobilization są: ABB, Accenture, Appcelerator, CK ZETO, Cybercom Group, eConsulting, Ericpol, GFT, Harman, HP, Mobica, Pracuj.pl, Seamless, Tom Tom, TouK.

Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny, a do uczestnictwa w prelekcjach wymagana jest jedynie rejestracja na stronie http://2015.mobilization.pl/#registration

Data: sobota 17.10.2015, godz. 7.30 (rejestracja uczestników), start konferencji godz. 9.00, planowane zakończenie – godz. 17.30
Miejsce: Łódź, Międzynarodowe Targi Łódzkie, al. Politechniki 4.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *