Menu Zamknij

mPay przedstawia nowego Prezesa Zarządu i plany rozwojowe

Dotychczasowy prezes mPay S.A., pełniący tę funkcję od grudnia 2013 roku, po pomyślnym zrealizowaniu powierzanych mu zadań, postanowił zakończyć współpracę ze spółką i zwrócić się ku nowym wyzwaniom. Maciej Orzechowski, do tej pory pełniący funkcję wiceprezesa, był jego naturalnym następcą. Nowy prezes posiada szerokie doświadczenie zarówno w branży IT jak i finansowej – w toku swojej kariery poznał całą ścieżkę wdrażania rozwiązań IT, zarówno od strony wykonawczej jak i managerskiej. Dzięki doświadczeniu w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, gdzie odpowiadał za projekty IT, bardzo dobrze poznał zagadnienia związane z bezpieczeństwem przechowywania danych, co jest kwestią kluczową gdy mowa o aplikacjach płatniczych.

7Nowy prezes podzielił się swoją wizją rozwoju spółki na najbliższe lata. Jednym z jego priorytetów jest dalszy rozwój nowego produktu – cyfrowego portfela certyfikowanego w standardzie MasterPass, czyli mPay Wallet. Rozwiązanie to pozwala klientom sklepów internetowych, łatwo, szybko i bezpiecznie dokonywać płatności za pomocą kart płatniczych wszystkich wydawców. Nowy prezes liczy na wdrożenia rozwiązania w aplikacjach trzecich a w szczególności w m-commerce.

Kolejnym strategicznym celem jest dalsza ekspansja na rynki zagraniczne, w szczególności te, które są mało ubankowione, oraz te o wysokiej penetracji smartfonów. Jest to w zasadzie kontynuacja dotychczasowej strategii dotyczącej tego obszaru – w 2015 roku spółka podpisała kontrakt, na mocy którego aplikacja mPay trafi do 6 państw zrzeszonych w ramach Rady Współpracy Zatoki Perskiej. Dalsza ekspansja realizowana będzie na Dalekim Wschodzie oraz na rynkach afrykańskich.

Ostatnim z elementów strategii nakreślonej przez Macieja Orzechowskiego jest zwiększanie ilości produktów w portfolio. Będą to produkty ułatwiające codzienne czynności w gospodarstwie domowym.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *