Menu Zamknij

BenQ RP840G – 84 calowy, 10 pkt. hartowany dotykowy panel 4K2K z dedykowanym Android OS i Low Blue Light

BenQ wprowadza na polski rynek RP840G – interaktywny wielkoformatowy panel LED o rozdzielczości 4K (3840×2160) i jasności 350 nitów (cd/m2). Ekran o przekątnej 213 cm (84 cale) jest większy od najbardziej popularnych dziś tablic szkolnych i tablic interaktywnych. RP840G przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań edukacyjnych oraz tworzenia interaktywnych punktów nadzoru i sterowania – np. w centrach kryzysowych czy centrach zarządzania. Rozpoznawanie dotyku w 10 punktach umożliwia jednoczesną pracę nauczyciela i kilku uczniów co aktywizuje uczestników i uatrakcyjnia zajęcia. Umożliwia również jednoczesne sterowanie kilkoma nadzorowanymi urządzeniami przez kilku operatorów.

BenQ_RP840G_110 punktowy dotyk i wygoda obsługi

Technologia IR Touch umożliwia rozpoznawanie jednoczesnego dotyku w 10 punktach ekranu z dokładnością 32 767 x 32 767 punktów co w praktyce umożliwia jednoczesną pracę kilku osób – uczniów i nauczyciela. Jest to okazją do aktywnego włączenia do grupowych zajęć – do współdziałania – sporej części, czy nawet wszystkich uczniów w klasie.

Podłączanie różnych źródeł sygnału umożliwia wiele gniazd wygodnie umieszczonych na dolnej krawędzi ekranu, dostępnych od frontu – są to m.in.: HDMI, USB (Media Player), MHL (do łączenia urządzeń mobilnych), VGA, komponentowe (CA, YPbPr), RS232, audio, RJ45.

Przełączenie źródeł odbywa się wygodnie z dotykowego menu ekranowego. Na krawędzi ekranu umieszczono również klawisze – Hot Keys – szybkiego dostępu do najpotrzebniejszych funkcji.

Dbałość o wzrok uczniów i nauczyciela

Pakiet rozwiązań BenQ Eye-Care zaimplementowany w RP840G zmniejsza zmęczenie wzroku przy długotrwałej pracy przy ekranie. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu – Flicker-free – całkowicie eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma – Low Blue Light – co dodatkowo zmniejsza obciążenie wzroku. Kolejnym elementem jest antyodblaskowa powłoka ekranu zwiększająca kontrast obrazu i eliminująca odbicia od okien czy oświetlenia sali.

Wiele systemów operacyjnych i zero sterowników

RP840G zaprojektowano tak by – bez konieczności instalowania sterowników – w pełni obsługiwał Plug&Play systemu z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS.

Android OS™ dla edukacji

Dedykowana dla klas, niestandardowa wersja systemu Android zapewnia dostęp do dostarczanych w komplecie aplikacji WPS Office, EZWrite, Media Player czy przeglądarki internetowej. Niestandardowa wersja jest jednocześnie gwarancją bezpieczeństwa – ochrony przed nieautoryzowaną instalacją różnych aplikacji przez kreatywnych uczniów i nieuprawnione osoby.
Głośniki, pisaki, pilot i interaktywne oprogramowanie

BenQ RP840G ma wbudowane dwa 10W głośniki, a w komplecie użytkownik otrzymuje 2 wskaźniki (Stylus) oraz pilota do zdalnego sterowania funkcjami panelu. Wraz z monitorem użytkownik otrzymuje bezpłatnie licencje na interaktywne oprogramowanie wspomagające prowadzenie lekcji: Display Note, Omnitapps, MDA i Qwrite.

Display Note – oprogramowanie do prowadzenia bezprzewodowych i interaktywnych lekcji przy użyciu wielu urządzeń mobilnych (polska wersja językowa) http://displaynote.com/

Omnitapps – oprogramowanie interaktywne do prowadzenia lekcji (tablica interaktywna) lub prezentacji (mediaViewer,MediaSwipe) w języku polskim http://multitouch-software.com/

MDA – oprogramowanie do zdalnej administracji panelami poprzez RS232 lub sieć LAN

Qwrite for IFP – proste oprogramowanie interaktywne do prowadzenia lekcji w języku polskim

Opcjonalny bezprzewodowy moduł QCast

Dodatkowy, opcjonalny moduł BenQ QCast WiFi dongle w połączeniu z oprogramowaniem BenQ QCast znakomicie upraszczają bezprzewodowe połączenie i prowadzenie prezentacji bezpośrednio ze smartfona czy tabletu.

Dostępność

BenQ RP840G dostępny będzie na polskim rynku od listopada br, Cena nie jest jeszcze ustalona.

Gwarancja 36 miesięcy z możliwością naprawy w miejscu instalacji (On Site Repair).

Dystrybutorami są: AB, ABCdata, Action i NTT.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *