Menu Zamknij

Europejscy liderzy technologiczni tworzą międzynarodową inicjatywę

Grupa innowacyjnych firm technologicznych z Europy ogłosiła dziś w Strasburgu powstanie European Tech Alliance. Celem inicjatywy ma być wsparcie instytucji europejskich w stymulowaniu wzrostu gospodarczego w UE w obszarze nowych technologii i w przygotowaniu tworzonej właśnie strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego. Wśród firm członkowskich – obok Spotify, BlaBlaCar czy Avast – znalazło się pięć polskich firm technologicznych: Allegro Group, Prowly, Brand24, Audioteka.pl oraz Transenter.pl.
– Stworzyliśmy tę inicjatywę, aby dzielić się naszym zbiorowym doświadczeniem oraz pomysłami na rozwój cyfrowy Europy z przedstawicielami instytucji europejskich – mówi Niklas Zennström, przewodniczący EUTA, współzałożyciel giganta technologicznego Skype oraz założyciel funduszu Atomico.
– Cieszy mnie, że EUTA stanie się nowym kanałem komunikacji z politykami Unii Europejskiej. Dzięki swojemu doświadczeniu członkowie inicjatywy wniosą bezcenny wkład w powstanie strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego – mówi Andrus Ansip, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.
– Następne 12-18 miesięcy będzie absolutnie kluczowe z punktu widzenia prac Komisji Europejskiej nad strategią Jednolitego Rynku Cyfrowego, która ma na celu wyeliminowanie krajowych ograniczeń w rozwoju firm technologicznych z UE, stymulowanie ich wzrostu i potencjału inwestycyjnego. EUTA będzie wspierać prace Komisji Europejskiej w tym zakresie. Nasza inicjatywa gromadzi topowe przedsięwzięcia technologiczne, które każdego dnia przyczyniają się do wzrostu gospodarki cyfrowej Europy. Historia każdego z nich jest dowodem na to, że Europa ma silną pozycję w obszarze nowych technologii i może przyczynić się do uformowania strategii skutecznego wzrostu innych przedsięwzięć technologicznych z UE – dodaje Zennström.
Wśród 26 członków European Tech Alliance jest pięć spółek technologicznych z Polski: właściciel największej platformy transakcyjnej online w Polsce – Allegro Group, aplikacja CRM dla profesjonalistów Public Relations – Prowly, narzędzie do monitorowania internetu i mediów społecznościowych – Brand24, serwis internetowy zajmujący się dystrybucją audiobooków – Audioteka.pl oraz dostawca technologii tłumaczeń – Transenter.pl.
Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *