Menu Zamknij

Ruckus Wireless kupił Cloudpath Networksaby ułatwić łączenie się z Wi-Fi i bezpieczeństwo

Firma Ruckus Wireless, Inc. (NYSE: RKUS) ogłosiła, że kupiła Cloudpath Networks, prywatnego dostawcę oprogramowania do bezpiecznego zapisywania urządzeń w sieciach Wi-Fi, z siedzibą w Westminster w stanie Colorado. Firma Cloudpath, od 2006 roku jest pionierem w rozwiązaniach bezpiecznego onboardingu Wi-Fi oraz – ze swoim zautomatyzowanym, samoobsługowym oprogramowaniem -liderem w technologiach bezpieczeństwa Wi-Fi, opartego na certyfikatach.

C3FA3210-C559-4F71-9D42-97B6DEC46BFARuckus włącza oprogramowanie Cloudpath do swojego portfolio rozwiązań Smart Wi-Fi dla rynku instytucji edukacyjnych, dużych firm, branży sprzedaży detalicznej oraz HoReCa. Dotychczas Cloudpath rozwijało szczególnie silny biznes i reputację w branży edukacyjnej, zaspokajając potrzeby szkół w zakresie łatwego i bezpiecznego zarządzania ciągle zmieniającym się zakresem użytkowników i urządzeń. Cloudpath było także pierwszą firmą w branży, wspierającą urządzenia typu Chromebook, pomagając instytucjom edukacyjnym w bezpiecznej integracji tej szybko rosnącej platformy ze szkolnymi klasami. Przedsiębiorstwa i sprzedawcy detaliczni wykorzystują rozwiązania Cloudpatch do stosowania różnych zasad dostępu w zależności od użytkownika, jego roli i urządzenia, zarówno dla pracowników, jak i gości, współpracowników i dostawców.

„To znaczący krok naprzód w upraszczaniu bezpieczeństwa Wi-Fi, zarówno jeśli chodzi o wykorzystywane urządzenia IT, jak i sprzęt przynoszony przez użytkowników (BYOD)” – powiedziała Selina Lo, CEO Ruckus Wireless. „Wierzymy, że Cloudpath dysponuje najłatwiejszymi w użyciu i najbardziej bezpiecznymi rozwiązaniami onboardingu na rynku i bardzo cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać ich technologię i utalentowany zespół jako część rodziny Ruckus”.

Oprogramowanie Cloudpath dostarcza wspólny punkt wejścia zapewniający bezpieczny onboarding wszystkich nowych urządzeń. Jednorazowy proces weryfikuje użytkownika i sprzęt automatycznie konfigurując urządzenie z odpowiednią siecią bezprzewodową i certyfikatem pożądanej polityki bezpieczeństwa. Użytkownik powracający łączy się automatycznie z bezpieczną siecią, z wykorzystaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa, włączając w to sieci wirtualne (vLAN) oraz listy kontroli dostępu (ACL) , stosowanych dynamicznie. Opracowana przez Cloudpath technologia ułatwia działom IT zarządzanie dostępem do Wi-Fi w wielkich, ciągle zmieniających się środowiskach biznesowych.

“Wi-Fi powinno być łatwe w użyciu a to, jak podchodzimy do bezpieczeństwa i onboardingu stało się naszym znakiem rozpoznawczym” – powiedział Kevin Koster, założyciel i CEO Cloudpath. „Pracownicy, goście czy studenci powinni móc uzyskać łatwy i bezpieczny dostęp za pomocą wybranego urządzenia, a jednocześnie powinno zarządzanie i zabezpieczenie sieci powinno być równie łatwe dla działu IT, bez potrzeby wzywania wsparcia IT przez próbujących się połączyć ludzi”.

Manadzęrom IT Cloudpath proponuje rozwiązanie Set-It-And-Forget-It™ (skonfiguruj i zapomnij), które umożliwia wdrożenie polityki bezpieczeństwa IT oraz BYOD w przyjazny, skalowalny sposób. Flagowy system Cloudpath’s Enrollment System (system rejestracji w sieci) pozwala, by sieci łatwo i bezpiecznie wykorzystywały certyfikaty Wi-Fi, eliminując koszty związane z rozbudowa działu IT oraz frustrację użytkowników pojawiającą się w związku z hasłami. System został już wdrożony u wiodących w swoich branżach klientów, takich jak Syracuse University, Purdue University czy szkoły publiczne hrabstwa Fairfax i został nagrodzony wyróżnieniem  „Best of Interop” w kategorii Wireless & Mobility oraz finalista „Best Mobile Identity, Safeguard & Security Products” na Mobile World Congress.

„Onboarding skomplikowanego miksu urządzeń klienckich i efektywna metodologia stały się kluczowe w redukcji zgłoszeń kierowanych do działu wsparcia IT i skierowało użytkowników do naszej bezpiecznej sieci WLAN” – powiedział Lee Badman, architekt sieciowy w Syracuse University. „Cloudpath daje nam łatwą w administrowaniu platformę, która jest również wciąż aktualna z nowymi systemami operacyjnymi, czy większymi aktualizacjami. Działa jak multiplikator mocy dla wsparcia IT”.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *