Menu Zamknij

W Multikinie zapłacisz BLIKIEM

Polski Standard Płatności wdraża nowoczesną formę płatności online we współpracy z siecią Multikino. Wszyscy kinomaniacy mogą już dokonywać płatności za bilety BLIKIEM nie tylko w kasach, ale i na stronie internetowej, gdzie stanie się on wkrótce jedną z domyślnych metod płatności. To zupełnie nowa funkcjonalność i kolejny dowód na olbrzymi potencjał BLIKA jako nowoczesnego rozwiązania na rynku e-commerce.

image11445855657Płatność BLIKIEM jest udostępniona klientom bezpośrednio na stronie internetowej Multikina, gdzie popularny kod BLIK do wykonania transakcji szybko i bezpiecznie inicjuje proces płatności i kończy cały proces zakupu online. W ten sposób użytkownicy BLIKA zapłacą online bez dodatkowych przekierowań i ekranów transakcyjnych pozostając w całym procesie zakupowym na stronie Multikina. Wystarczy jedynie potwierdzenie transakcji w mobilnej aplikacji bankowej.Jest to bardzo szybka i bezpieczna metoda płatności w internecie, nie wymagająca żadnych, zbędnych rejestracji w jakichkolwiek portfelowych systemach zewnętrznych podmiotów.

Multikino to jedna z najpopularniejszych i największych sieci wielosalowych w Polsce, założona w 1995 roku. Obecnie do sieci należą 32 kompleksy, w których znajduje się ponad 260 sal kinowych. Niemal co czwarty widz w Polsce odwiedza Multikino. Z perspektywy Polskiego Standardu Płatności to duża grupa użytkowników, którzy otrzymują zupełnie nową możliwość przeprowadzania transakcji.

Współpraca Polskiego Standardu Płatności z siecią Multikino to przykład rosnącej popularności BLIKA na rynku e-commerce. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu wszyscy miłośnicy „dużego ekranu” kupując bilet będą mogli szybko i bezpiecznie zapłacić BLIKIEM.

Łatwość robienia zakupów BLIKIEM jest widoczna zwłaszcza w Internecie, i z myślą o rozpowszechnieniu tego rozwiązania Polski Standard Płatności uruchomił specjalną promocję dla agentów rozliczeniowych i sklepów internetowych, która potrwa do końca roku. Jej ideą jest propagowanie BLIKA jako głównej metody płatności na rynku e-commerce. Jako pierwsze rozwiązanie to zostanie wdrożone właśnie na stronie Multikina.

– Multikino wdrożyło BLIKA w swojej sprzedaży internetowej w nowoczesny sposób. Dokładamy wszelkich starań, aby BLIK wspierał nie tylko sprzedaż, ale przede wszystkim wysoką konwersję ruchu online. Szybka płatność BLIK na witrynach Multikino.pl to doskonałe narzędzie do dalszego rozwoju kanału e-commerce przez naszego partnera. Poprzez wdrożenie takiej funkcjonalności pokazujemy, że e-commerce jest kluczowym segmentem rozwoju BLIKA. Tego typu transakcje przyczynią się zdecydowanie do zmniejszenia obrotu gotówkowego przy zakupach online – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności.

– Postanowiliśmy uruchomić płatność BLIKIEM od razu na stronie, bo uważamy, że to obecnie najszybsza i najpewniejsza metoda płatności w internecie. Cały proces płatności kartą zajmuje od 3 do 5 minut, niewiele krócej trwa operacja e-przelewem. Tymczasem korzystając z BLIKA zamykamy cały proces w niecałą minutę. Do promowania BLIKA przekonało nas praktyczne podejście do płatności. Z uwagą będziemy przyglądać się konwersyjności na ostatnim etapie, gdy klient podejmuje decyzje o wyborze metody płatności. Niebawem planujemy usprawnienie dokonywania zakupu biletów przy wykorzystaniu telefonów komórkowych. Wierzę, że płatność BLIKIEM przyczyni się do usprawnienia tego procesu – powiedział Wojciech Szymczyk, Kierownik E-Commerce w Multikino S.A.

Celem PSP jest upowszechnienie najwygodniejszej i najpopularniejszej wielokanałowej formy płatności. Już teraz BLIKIEM można zapłacić w większości sklepów internetowych za pośrednictwem integratorów płatności internetowych, takich jak: Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill, eCard, czy First Data. Zakupy za pomocą BLIKA zrobimy też w ponad 130 tysiącach terminali płatniczych, obsługiwanych przez eService i First Data Polska w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i lokalach usługowych (w fazie wdrożenia terminali POS znajduje się Paytel). BLIK to także bezpieczna wypłata gotówki z większości, bo z ponad 12,5 tys. bankomatów, bez konieczności zabierania z domu portfela. Należą do nich między innymi bankomaty sieci Euronet.

Obecnie z systemu płatności mobilnych BLIK mogą korzystać wszyscy użytkownicy, którzy zainstalują na swoim telefonie aplikację mobilną banku – uczestnika systemu i aktywują w niej BLIKA. Obecnie jest ich już ponad milion. Wśród banków umożliwiających tego typu płatności znajdują się: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank (również Orange Finanse), PKO Bank Polski oraz Inteligo.

Więcej informacji na temat systemu płatności mobilnych BLIK można znaleźć na stronie www.blikmobile.pl oraz stronie Polskiego Standardu Płatności – www.polskistandardplatnosci.pl.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *