Menu Zamknij

Wyniki ZTE – 3 kwartał 2015

ZTE odnotował w pierwszych 9 miesiącach br. wzrost zysku netto o 42%. Przychody firmy na koniec trzeciego kwartału zwiększyły się o 16,5% i osiągnęły poziom 68,52 miliarda juanów (RMB*). Na ten wynik złożyła się większa sprzedaż optycznych rozwiązań sieciowych oraz infrastruktury 4G LTE.

1W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. przypadający na akcjonariuszy zysk netto notowanej na giełdzie w Shenzen spółki wzrósł do 2,6 miliardów juanów (409 milionów USD). W tym samym okresie przychody wzrosły o 16,5% do poziomu 68,5 miliarda juanów. Podstawowy zysk na akcję wzrósł do poziomu 0,63 juana.

Przychody oddziału ZTE zajmującego się infrastrukturą telekomunikacyjną, zwiększyły się o ponad 22% w pierwszych dziewięciu miesiącach br. Wzrost ten wynika z większej sprzedaży rozwiązań dla infrastruktury 4G LTE, elementów sieci optycznych i dostępowych oraz przełączników sieciowych. Przychody generowane ze sprzedaży oprogramowania systemów telekomunikacyjnych, usług oraz innych produktów wzrosły o 45,8%. Jest to efektem lepszej sprzedaży sieciowych terminali końcowych, takich jak smartfony, modemy i routery.

Jak wynika z najświeższych danych Ovum, firmy konsultingowej w specjalizującej się w obszarze nowoczesnych technologii, ZTE był najszybciej rozwijającym się na świecie dostawcą szerokopasmowej infrastruktury sieciowej oraz drugim na świecie dostawcą rozwiązań z zakresu pasywnych sieci optycznych.

W najbliższej przyszłości ZTE zgodnie z przyjętą w ubiegłym roku strategią M-ICT zamierza skupić się na trzech obszarach – infrastrukturze telekomunikacyjnej, rozwiązaniach IT dla biznesu oraz urządzeniach mobilnych. Jako jeden z liderów na rynku rozwiązań 4G LTE, ZTE wyznacza trendy w badaniach dotyczących 5G oraz innych technologii kolejnej generacji. Firma współpracuje z klientami na całym świecie w ramach wdrożenia autorskiego rozwiązania Pre5G, które umożliwi operatorom emulację sieci 5G na istniejącej infrastrukturze 4G.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *