Menu Zamknij

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu Poland National Award Sony World Photography Awards 2016

World Photography Organisation, organizator Sony World Photography Awards 2016, największego konkursu fotograficznego na świecie, poszukuje fotografów z Polski reprezentujących wszystkie poziomy umiejętności do udziału w konkursie Poland National Award SWPA 2015.

Pawel ZygmuntPolandTo specjalne wyróżnienie będzie dla wschodzącego talentu fotograficznego niepowtarzalną okazją do zaprezentowania swoich prac na forum międzynarodowym i zdobycia uznania czołowych światowych fotografów. Uczestnictwo jest darmowe, a zgłoszenia w jednej z 10 kategorii można dokonać na stronie www.worldphoto.org. Jury wybierze spośród tych kategorii najlepsze zdjęcie autorstwa obywatela RP.

Zwycięzcę konkursu Poland National Award poznamy 15 marca 2016 r. W nagrodę otrzyma on sprzęt fotograficzny firmy Sony, a jego zdjęcie zostanie opublikowane w portalu www.worldphoto.org i będzie prezentowane od 22 kwietnia do 8 maja 2016 r. na wystawie Sony World Photography Awards 2016 w Londynie.

Każdego roku konkurs Sony World Photography Awards przyciąga czołówkę międzynarodowej społeczności fotograficznej. Zdobywca nagrody Poland National Award zostanie wyłoniony spośród Polaków, którzy zgłosili prace na konkurs otwarty Sony Word Photography Awards 2016. W jego ostatniej edycji nagrodzony został Paweł Jędrusik z Jaworzna za zdjęcie zatytułowane „Gimnastyczki”.

W konkursie otwartym do wyboru jest 10 kategorii:

● Architektura

● Kultura i sztuka

● Po retuszu

● Słabe oświetlenie

● Natura i dzika przyroda

● Panorama

● Ludzie

● Uśmiech

● Ułamek sekundy

● Podróż

Adrian MokrysPolandPrzyjmowanie zgłoszeń zakończy się 5 stycznia 2016 r. Wstępnej selekcji zgłoszeń dokona zespół WPO. Zwycięzcę wybierze jury, w którym zasiądzie między innymi Tomasz Tomaszewski, wybitny fotograf specjalizujący się w fotoreportażu.

Tomasz Tomaszewski jest członkiem agencji Visum Archiv w Hamburgu, Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Publikował swoje prace między innymi w „New York Times”, „Die Zeit”, „Time” oraz „Vogue”. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem „National Geographic”, a od 1999 jest głównym konsultantem polskiej edycji. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie: https://www.worldphoto.org/competitions/sony-world-photography-awards-2016-open-competition/

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *