Menu Zamknij

Mobile Security firmy Sophos na system Android zdobywa nagrodę Instytutu AV-TEST w kategorii „Najlepsza Ochrona”

Sophos (LSE: SOPH), światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa sieci i urządzeń końcowych, otrzymał Nagrodę Bezpieczeństwa Android AV-TEST za Najlepszą Ochronę. W ciągu 12 miesięcy, w trakcie sześciu niezależnych testów, Mobile Security na system Android firmy Sophos konsekwentnie osiągał doskonały wynik pod kątem złośliwego oprogramowania i wykrywania zagrożeń.

SophosInstytut AV-TEST jest uznaną na całym świecie, niezależną firmą badawczą w dziedzinie bezpieczeństwa IT, która analizuje efektywność produktów bezpieczeństwa. Kategoria „ochrona” sprawdza zdolność danego produktu do powstrzymania aktualnych zagrożeń na stronach internetowych i w e-mailach, włączając w to złośliwe kody w czasie rzeczywistym oraz najnowsze złośliwe oprogramowanie. Sophos Mobile Security, który jest darmową aplikacją opracowaną przez firmę Sophos dla wszystkich użytkowników systemu Android, wykazał 100-procentowy poziom wykrywania zagrożeń w każdej z sześciu rund badania w 2015 roku. W każdym teście, produkt miał przeskanować, wykryć i usunąć blisko 3000 niebezpiecznych aplikacji.

„Dzięki aplikacji Sophos, system mobilny Android zyskuje najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa”, powiedział Andreas Marx, dyrektor generalny AV-TEST GmbH.

Aplikacja Sophos Mobile Security zapewnia pełną funkcjonalność, zaprojektowaną by chronić urządzenia z systemem operacyjnym Android, jednocześnie nie wpływając na wydajność i żywotność baterii. Wykorzystując technikę up-to-the-minute opracowaną przez SophosLabs, aplikacja skanuje na żądanie lub w odstępach czasowych ustalonych przez użytkownika. Funkcjonalność antywirusowa pomaga uniknąć niepożądanego oprogramowania, które może prowadzić do utraty danych lub nieoczekiwanych kosztów. Jeśli urządzenie zostanie zgubione lub skradzione, zdalna blokada zabezpieczy osobiste informacje przed niepożądanymi odbiorcami. Aplikacja jest darmowa i przeznaczona do użytku przez osoby fizyczne oraz firmy i może być zarządzana via Sophos Mobile Control w ramach środowiska biznesowego.

“Jesteśmy dumni, że konsekwentnie osiągaliśmy 100-procentowe wyniki w badaniu, opracowanym przez ceniony zespół badawczy korzystający z bardzo rygorystycznych metod.  Zdobycie nagrody w kategorii „Najlepsza Ochrona” jest docenieniem umiejętności naszych inżynierów z SophosLabs, którzy pracują na pierwszej linii frontu wykrywania zagrożeń i reagowania na nie.” – skomentował Simon Reed, wiceprezes SophosLabs, Sophos. „Obserwujemy wzrost złośliwego oprogramowania, kierowanego do platform mobilnych, co powoduje, że niechronione urządzenia mobilne są łatwym punktem przedostania się złośliwego oprogramowania do sieci korporacyjnej.” – dodaje.

Sophos Mobile Control 6.0

Na początku tego miesiąca, Sophos ogłosił dostępność Sophos Mobile Control 6.0, kompleksowego rozwiązania do zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie. Najnowsza wersja aplikacji zawiera funkcję SophosSecure Email, rozwiązanie, które izoluje i zabezpiecza dane biznesowe od prywatnych znajdujących się na jednym urządzeniu. Sophos Mobile Control 6.0 poprawia również możliwości z zakresu ochrony danych i pozwala menedżerom IT nadzorować urządzenia działające w obrębie danej organizacji poprzez prosty i intuicyjny interfejs. Więcej informacji o Sophos Mobile Control jest dostępnych na stronie  www.sophos.com/mobile.

Sophos Mobile Security wraz z pełnym zakresem bezpłatnych narzędzi z Sophos jest dostępny na http://www.sophos.com/forfree.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *