Menu Zamknij

57% Polaków zabiera ze sobą smartfon na wakacje

Według raportu SmartWakacje 2.0, 61% Polaków zamierza spędzić wakacje w naszym kraju. 27% z nich w swoim miejscu zamieszkania lub na działce, a pozostałe 34% udając się nad morze, jezioro czy też w góry. 27% planuje wyjechać na urlop za granicę na terytorium Europy, a 16% preferuje kierunki egzotyczne. Jakie urządzenia elektroniczne zabieramy ze sobą na wakacje oraz co zrobić aby umilić sobie długą i monotonną podróż?

Damian FijałkowskiElektronika na wakacjach

Przeprowadzony na zlecenie firmy Allegro raport SmartWakacje 2.0 pokazuje, że Polacy zabierają na wakacje przynajmniej dwa urządzenia elektroniczne. 57% ankietowanych zabierze  ze sobą  smartfona, 34% laptopa, 33% tablet, 28% aparat fotograficzny, 19%  odtwarzacz mp3, 16% kamerę, 14% klasyczny telefon, 9% e-czytnik, 8% konsolę, a 7%  smartwatche. Jak wskazują powyższe dane, najczęściej zabieranym urządzeniem jest smartfon, gdyż jako jedyny z wyżej wymienionych jest w stanie zastąpić nam wiele innych sprzętów elektronicznych.

– Smartfony możemy wykorzystać zarówno do nagrywania filmów, robienia zdjęć, słuchania muzyki, czytania e-booków, przeglądania Internetu czy grania w gry mobilne. – mówi Damian Fijałkowski, Co-Founder & Chief Technology Officer studia T-Bull

Jak Polacy korzystają ze smartfonów i tabletów w wakacje

Najbardziej cenionymi funkcjami smartfonów podczas wakacji są: możliwość wykonywania zdjęć oraz filmów,  pozostanie w stałej łączności z rodziną czy znajomymi, budzik, obsługa poczty e-mail oraz rozrywka. W nieco mniejszych stopniu Polacy cenią sobie dostęp do konta bankowego poprzez aplikację mobilną oraz możliwość zakupu biletów na środki komunikacji miejskiej czy różne wydarzenia specjalne takie jak chociażby koncerty.

Jeżeli chodzi zaś o tablety, to podczas wakacji wykorzystujemy je głównie do rozrywki, a także bardzo cenimy sobie funkcję budzika i możliwość wyszukiwania informacji na temat najciekawszych miejsc w okolicy

Sprzęt elektroniczny i gry mobilne uprzyjemniają nam czas podczas podróży

Podróż popularnym Słonecznym pociągiem KM z Warszawy do Trójmiasta trwa około pięciu godzin, a na wyjazd do Zakopanego ze stolicy musimy często poświęcić przynajmniej sześć godzin. Czas ten oczywiście może ulec zmianie w zależności od wybranego przez nas środka transportu i miejsca docelowego. Jak pokazał raport SmartWakacje 2.0, Polacy w dużej mierze wykorzystują swoje urządzenia mobilne do rozrywki – w szczególności mężczyźni i młodzi ludzie w wieku 19-24 lat.

– Gry mobilne to idealny sposób, aby umilić sobie czas nie tylko podczas wakacyjnych podróży, ale także w życiu codziennym, gdy czekamy w kolejce w urzędzie, do lekarza czy po prostu jedziemy do pracy za pośrednictwem komunikacji miejskiej. Jedną z najważniejszych cech większości produkcji mobilnych jest to, że na jednorazową sesję wystarczy poświęcić do kilku minut. Tyle na przykład trwa jeden wyścig w naszej najnowszej grze mobilnej Road Racing. – dodaje współzałożyciel studia T-Bull, Damian Fijałkowski

Ostatnia produkcja studia T-Bull, Road Racing jest już dostępna do pobrania na systemy Android oraz iOS. Road Racing zalicza się do kategorii free-to-play, co oznacza, że aplikację pobiera się bezpłatnie, lecz są w niej dostępne przedmioty, które można dodatkowo zakupić za prawdziwe pieniądze, co nie utrudnia jednak rozgrywki.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *