Menu Zamknij

Exatel liderem wśród operatorów oferujących usługi oparte na technologii DWDM

W ostatnich dniach Exatel zakończył kolejny etap rozbudowy sieci szkieletowej DWDM na terenie Polski. Nowe systemy DWDM zainstalowano w Białymstoku i Suwałkach. 

1Systemy zintegrowano z siecią w Warszawie, co umożliwiło uruchomienie łączy 100Gbit/s ze „ściany wschodniej” aż do Frankfurtu – bez konieczności regeneracji sygnału. Testy transmisji lambdy 100Gbit/s na dystansie 2100 km z Suwałk do Frankfurtu zakończyły się sukcesem. Jest to prawdopodobnie najdłuższy dystans, na jakim polscy operatorzy uruchomili i przetestowali łącze 100Gbit/s w tej technologii w swoich sieciach.

Rozbudowa optycznej infrastruktury transportowej to jeden z kluczowych elementów rozwoju naszej firmy. Dzięki tej inwestycji mamy możliwość efektywnego konkurowania na rynku operatorskim, oferując usługi najwyższej jakości, bezpieczne, wydajne ale i za rozsądną cenę – mówi Rafał Magryś, wiceprezes zarządu Exatel S.A.

Inwestycja Exatel znacząco zwiększyła możliwości świadczenia usług zarówno dla rynku krajowego, jak i międzynarodowej transmisji danych na Zachód Europy. Wśród potencjalnych klientów znajdują się firmy z Rosji, Białorusi, Litwy czy nawet z Dalekiego Wschodu. Poprawie ulegną parametry jakościowe wielu usług świadczonych przez Spółkę.

www.exatel.pl

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *