Menu Zamknij

Android Pay dostępny dla użytkowników kart Visa w Polsce

Od dziś użytkownicy debetowych i kredytowych kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK mogą korzystać z nowo uruchomionej aplikacji Android Pay, która zapewnia prosty, wygodny i bezpieczny sposób dokonywania płatności przy użyciu urządzenia mobilnego. Kartą Visa w aplikacji Android Pay można płacić we wszystkich terminalach zbliżeniowych w całej Polsce (ponad 425 tys. urządzeń, które stanowią 86% wszystkich terminali w Polsce1) oraz w wybranych aplikacjach mobilnych. Do końca przyszłego roku wszystkie terminale w kraju będą akceptowały płatności zbliżeniowe, w tym płatności Androidem Pay.

visaDane kart Visa użytkowników korzystających z aplikacji Android Pay są chronione poprzez system tokenizacyjny Visa. Android Pay używa unikalnego, bezpiecznego tokena płatniczego, który jest cyfrowym odpowiednikiem zastępującym rzeczywiste dane karty – jest on przechowywany w aplikacji Android Pay i wykorzystywany w procesie przetwarzania transakcji. Bank Zachodni WBK jest pierwszym bankiem w Polsce, który wdrożył komercyjnie usługę tokenizacji Visa.

„Powszechność płatności zbliżeniowych – już ponad 60% płatności Visa w Polsce dokonywanych jest w ten sposób – i duże zapotrzebowanie konsumentów na nie w połączeniu z faktem, że większość z nas posiada smartfon powoduje, że wejście na polski rynek Androida Pay to kolejny istotny krok na drodze do cyfryzacji płatności” – komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce. „Jesteśmy dumni, że dzięki wdrożeniu systemu tokenizacyjnego Visa przez Bank Zachodni WBK, jego klienci mogą szybko, wygodnie i bezpiecznie płacić aplikacją Android Pay” – dodaje Adrian Kurowski.

„Bardzo się cieszymy, że użytkownicy kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK mogą już korzystać z łatwych i bezpiecznych płatności mobilnych Android Pay. Korzystanie z Androida Pay jest wygodniejsze – i znacznie szybsze – od przeszukiwania portfela, by znaleźć plastikową kartę. Konsumenci mogą płacić Androidem Pay w ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce, a niebawem także w kolejnych aplikacjach mobilnych” – powiedział Pali Bath, Global Head of Payments Products w Google.

Aby skorzystać z płatności kartą Visa w aplikacji Android Pay, wystarczy pobrać aplikację ze sklepu Google Play, a następnie dodać do niej swoją kartę Visa wydaną przez bank, który udostępnił płatności kartą Visa przy użyciu aplikacji Android Pay2. Chcąc zapłacić zbliżeniowo w punktach handlowo-usługowych, wystarczy wybudzić smartfon i zbliżyć go do terminala. Android Pay pozwala na realizację płatności zarówno poniżej, jak i powyżej 50 zł. W przypadku płatności na kwotę większą niż 50 zł transakcję trzeba dodatkowo potwierdzić, wpisując na terminalu kod PIN przypisany do karty Visa dodanej do aplikacji Android Pay. Płatności Android Pay są także dostępne w wybranych mobilnych aplikacjach zakupowych – jako opcja „Zapłać przez Android Pay”.

„Nasi klienci coraz chętniej korzystają z płatności mobilnych. Jako bank innowacyjny ciągle ulepszamy ofertę tak, aby obejmowała wszystkie możliwe i dostępne na rynku rozwiązania. Dlatego zdecydowaliśmy o wdrożeniu Android Pay” – skomentował Błażej Mika, dyrektor Departamentu Produktów Płatniczych i Relacji z Partnerami w Banku Zachodnim WBK.

Konsumenci oczekują dostępu do mobilnych rozwiązań płatniczych, co pokazują wyniki badania nt. płatności elektronicznych Digital Payments Study 2016, przeprowadzonego na zlecenie Visa. Już niemal 80% polskich konsumentów deklaruje, że są użytkownikami płatności mobilnych, czyli osobami, które zarządzają swoimi pieniędzmi lub dokonują płatności przy pomocy urządzenia mobilnego. Visa przewiduje, że do 2020 r. płatności dokonywane z poziomu urządzeń mobilnych będą stanowiły połowę wszystkich płatności Visa.

Użytkownicy kart Visa płacący za pośrednictwem Androida Pay mogą liczyć na takie same korzyści, do jakich mają dostęp obecnie przy tradycyjnym posługiwaniu się debetowymi i kredytowymi kartami Visa – m.in. ochronę przed odpowiedzialnością za transakcje nieuprawnione, możliwość skorzystania z procedury chargeback czy dostęp do szerokiej, międzynarodowej sieci akceptacji.

Android Pay jest dostępny dla smartfonów z systemem Android w wersji KitKat 4.4 lub nowszej, obsługujących technologię NFC (Near Field Communication).

1dane Narodowego Banku Polskiego na koniec II kw. 2016 r.

2obecnie w Polsce poprzez Androida Pay można płacić kartami Visa wydanymi przez Bank Zachodni WBK

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *